Rektörümüz Prof. Dr. Tayfun Turgay’ın 19 Mayıs Kutlama Mesajı

Netkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayfun Turgay  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Rektörümüzün yayınladığı mesaj şöyle:


“Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin en önemli adımlarından birini atmıştır.

 

Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda ilk ve en anlamlı adım olan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkması, tarihe gömülmek istenen bir ulusun  özgür, çağdaş ve müreffeh yarınlarına attığı ilk adımdır.

 

Yüce Türk Ulusunun, istiklalini ve istikbalini korumak için verdiği kurtuluş mücadelesi; vatan ve bayrak sevgisi, birlik ve beraberlik duygusu, bağımsızlık arzusu ve şanlı zaferlerle taçlanmış; ulusumuzun bağımsızlığa olan inancı tüm dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir.

 

Bu anlamlı adımdan 104 yıl sonra bugün ülkemiz yerli ve milli teknolojileri ile ‘Güçlü Türkiye’ hedefine, o ilk adımdan aldığı cesaret ve kararlılıkla, emin adımlarla yürümektedir.

 

Geleceğimizin teminatı gençlerimize olan güvenini her fırsatta dile getirmiş olan Mustafa Kemal Atatürk’ün bu günü gençliğe armağan etmiş olması bu sebeple büyük anlam taşımaktadır.

 

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, verdiği bağımsızlık mücadelesi ile birçok topluma ilham kaynağı olmuş bu aziz milletin bir evladı olmaktan gurur ve mutluluk duyduklarına inandığım, geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimizin ve Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu cennet vatanı bizlere emanet eden aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Yüce Türk Ulusuna kutlu olsun.’’


Prof.Dr.Tayfun TURGAY

Rektör