Final sınavlarımız, KKTC ve Türkiye'de, 57 farklı sınav merkezinde yüz yüze oturumlarda gerçekleştirildi

Yenilikçi eğitim modeli ile mezunlarının farklılaşarak öne çıkmasını hedefleyen ilk online Türk Üniversitesi Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi, 2021-2022 Akademik Yılı Bahar Dönemi final sınavlarını KKTC yerleşkesi ve Türkiye’deki 57 sınav merkezinde, yüz yüze oturumlarla gerçekleştirdi.

 

Akademik eğitimi en üst düzeyde veren, çağın eğitsel, kültürel ve teknolojik olarak ürettiği değerleri eğitimin odağında tutan, zaman ve mekan kısıtlamalarını kaldırarak dijital öğretimi yöntem olarak benimseyen ve mezunlarına kariyer konusunda ufuk açtıklarını belirten Netkent Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Bahar Dönemi final sınavlarını KKTC yerleşkesi ve Türkiye’nin birçok farklı ilinde yüz yüze oturumlarla gerçekleştirdi.

FİNAL SINAVLARINI KKTC VE TÜRKİYE’DEKİ 57 FARKLI MERKEZDE GERÇEKLEŞTİRDİK

İnteraktif eğitim ve çevrimiçi dersler  yöntemiyle öğrencilerini en donanımlı şekilde geleceğe hazırlamaya özen gösterdiklerini belirten Netkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayfun Turgay “Netkent Üniversitesi olarak öğrencilerine akademik eğitimi en üst düzeyde veren, çağın eğitsel, kültürel ve teknolojik olarak ürettiği değerleri eğitimin odağında tutan, zaman ve mekân kısıtlamalarını kaldırarak dijital öğretimi yöntem olarak belirledik. Bu sayede  farklı coğrafya ve zaman dilimlerinde yaşayan öğrenciler ve akademisyenler arasında eğitim ve öğretimi sağlıyoruz. Mekana bağlı kalınmaksızın tıpkı geleneksel bir sınıf ortamında olduğu gibi eğitim canlı ve interaktif derslerle öğrencilere veriliyor. Günümüz çağının esnekliğine uygun olarak öğrenciler kaydedilmiş dersleri daha sonra dinleyebiliyor. Ölçme ve değerlendirme açısından vize sınavlarını online olarak gerçekleştirirken, final sınavlarımızı öğrencilerimizin olduğu şehirlerde gözetmen denetiminde yüz yüze oturumlarda gerçekleştiriyoruz. 2021-2022 akademik yılı bahar dönemi sınavlarımızı da KKTC yerleşkemiz ve Türkiye’deki 57 farklı merkezde yüz yüze oturumlarla gerçekleştirdik” dedi. 

EĞİTMEN ve İÇERİK ÖN PLANDA

Online şekilde gerçekleştirilen eğitimlerin tüm dünyaya önemli olanın yöntem değil, eğitmen ve içerik olduğunu çok net bir şekilde gösterdiğini vurgulayan Prof. Dr. Tayfun Tugay “Bilginin sadece geleneksel yöntem ile aktarılması gerekmiyor. Bu zaten yaşadığımız dünyanın dinamiklerine ters bir durum. Yaşanan değişimlere adapte olarak en iyi verimi almamız gerekiyor.  Değişen dünyada geleneksel örgün eğitim veren üniversiteler ile birlikte dijital üniversiteler de global yükseköğretim sektöründe önemli bir pay sahibi olacak. Böylece eğitmenin direkt olarak ön planda yer alacağı ve önemli olanın yöntem değil etkili eğitmen ile bilginin etkin aktarımı olduğunun bilinci akademik dünyada şekillenecek” dedi.