Çağrı Merkezi
0(212) 333 8910
Ois Kullanım Bilgileri

Değerli Öğrencilerimiz,

Kayıt işlemleriniz kesinleştiği anda, kayıt esnasında beyan ettiğiniz e-posta adresinize ile bilgilendirme mesajı gönderilmektedir.
Eğitim sürecinde kullanacağınız Öğrenci İşleri Sistemine (OİS) ve hiçbir ek ücret ödemeden kullanacağımız Microsoft Office365 hesabınıza (adınız.soyadınız@campus.netkent.edu.tr e-posta hesabı dahil) giriş için kullanacağınız kişiye özel tanımlanan şifreleriniz kayıt esnasında verdiğiniz kişisel e-posta adresinize gönderilmektedir.

Bazı posta sunucularında kurumsal e-posta adresleri istenmeyen posta/spam olarak sınıflanabilmektedir. Şifre E-postası size ulaşmadıysa- öncelikli olarak-istenmeyen posta/spam posta kutunuzu lütfen kontrol etmeyi unutmayınız.

OIS ekranına erişim ois.netkent.edu.tr linki üzerinden veya üniversitemiz web sitesi üst menüdeki “Öğrenci İşleri” butonu aracılığı ile sağlanabilir.
OIS ekranına giriş yapacağınız kullanıcı adınız ad.soyad şeklinde kullanılmaktadır.

Parola bölümüne, size gelen mesajdaki parolayı aynı şekilde (büyük/küçük harf ve simge/işaretler dahil) yazınız. Şifreyi Kopyalayıp yapıştırma yaptığınızda, kullandığınız işletim sistemine göre zaman zaman en sona bir boş karakter gelebilmekte ve sisteme girişe engel teşkil etmektedir, bu detaya dikkat etmenizi öneririz. İlk login olduğunuzda sistem bazı kullanıcı tanımlarını bir defalık yapmanız için sizi yönlendirecektir, ekrandaki yönergeleri izleyerek kolayca ilk girişinizi tamamlayabilirsiniz.

Office 365 hesabınıza ilk erişim için internet tarayıcınızda www.office.com adresine gitmeniz gerekiyor. MS Office ekranına ilk kez giriyorsanız “Oturum Açın” seçeneğini, daha evvel farklı bir hesapla kullanmışsanız “Başka bir hesapla oturum açın” butonunu tıklayarak gelen ekranda yönergeleri takip ederek size gönderilen ad.soyad@campus.netkent.edu.tr kullanıcı adını ve bilahare yukarda anlatıldığı şekilde şifrenizi girerek MS Office’inizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

OIS ve Office hesabınız entegre çalışmaktadır; OIS şifrenizi değiştirdiğinizde Office e-posta şifreniz de aynı olur. Eğer ilk girişte OIS şifrenizi değiştirmişseniz, Office’e ilk girişiniz olsa dahi yeni şifreyi kullanarak girmelisiniz (bu durumda tarafımızdan size gönderilen ilk mesajdaki Office şifresini kullanmayınız).

Mobil cihazınıza (akıllı telefon, tablet, iPad vb) Microsoft Outlook kurarak (cihazınızın işletim sistemine göre Appstore veya Playstore’da ücretsiz olarak bulunmaktadır) kolayca ad.soyad@campus.netkent.edu.tr e-postanızı tanımlayıp, sürekli ve eş zamanlı olarak e-postalarınıza erişebilirsiniz.

Bilginize,
Saygılarımızla,
Netkent Öğrenci İşleri