Çağrı Merkezi
0(212) 333 8910
Rektör
Prof.Dr. Tayfun Turgay

Prof. Dr. Tayfun Turgay lise öğrenimini Paris / Fransa'da, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesinde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi'nden MBA, İstanbul Üniversitesi'nden doktora derecelerini aldı.

1980'e kadar İstanbul'da tanınmış ve büyük özel sektör şirketlerinde üst düzey yönetici pozisyonlarında bulundu. Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin davetiyle Başbakanlık’ta danışmanlık ve bilahare Devlet Planlama Teşkilatı’nda Daire Başkanlıklarında bulundu. Bu arada, Türk Hava Kuvvetleri Vakfı'na yönetici danışman olarak atandı ve birçok askeri sanayi projesine katkıda bulundu (Havelsan AŞ Kurucu Üye).

1980'de Doçentlik payesini aldı. Devlet çalışmalarının yanı sıra, Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde Sistem Analizi dersleri vererek yarı zamanlı öğretim üyeliğinde bulundu.

1985 yılında madencilik ve altyapı inşaatları alanında faaliyet gösteren Delta Madencilik şirketini kurdu. Medikal, gıda, kimyasal ve askeri sektörlerdeki çok uluslu şirketlerde üst seviye yönetim danışmanlığı yaptı.

1990 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi'nde tam zamanlı akademisyen olarak akademik kariyerine başladı. 1997 yılında Profesörlük payesini aldı.

1999-2000 yılları arasında KKTC Başbakanlık Müsteşarı olarak görevlendirildi.

2002 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı olarak atandı. Uzun yıllar DAÜ Fakülte Birliği (DAÜ-BİR) Başkanı olarak üniversiteye katkıda bulundu. Çeşitli üniversitelerde Öğretim Üyesi, Enstitü Müdürü, Rektör Yardımcısı ve Rektör olarak görevlerde bulundu.

Ulusal ve uluslararası yayınlanmış birçok makalesi ve konferansları vardır. Evli ve bir çocuk babası olan Prof. Dr. Tayfun Turgay, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.