İlk Online Türk Üniversitesi Netkent Hayalindeki Üniversite

Mütevelli Heyeti

Vedat Eşkinat

Mütevelli Heyet Başkanı

Tekirdağ Namık Kemal İlkokulu, Galatasaray Lisesi ve Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme bölümü mezunudur. 1987 yılında başladığı iş hayatını çeşitli şirketlerde kurucu yönetici ortak ve CEO olarak sürdürdü.

Devamı için

Prof. Dr. Tayfun Turgay

Rektör

Prof. Dr. Tayfun Turgay lisans eğitimini İstanbul Üniversitesinde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi'nden MBA, İstanbul Üniversitesi'nden doktora derecelerini aldı.

Devamı için

Dr. Ali Eşkinat

Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı

Tekirdağ Namık Kemal İlkokulu, Galatasaray Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. University of Exeter’den Uluslararası İşletme Yönetimi alanında MBA derecesini aldı. Doktora çalışmasını Işık Üniversitesi Çağdaş İşletme Yönetimi programında tamamladı.

Devamı için

Prof. Dr. Köksal Bayraktar

Mütevelli Heyet Üyesi

1961 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun olmuştur. İstanbul Hukuk Fakültesi’ni 1965’te tamamlamış ve 1966 tarihinde bu Fakültenin Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Kürsüsü Asistanlığına girmiştir.

Devamı için

Seyit Ali Bensen

Mütevelli Heyet Üyesi

Lise tahsilini Gazimağusa’da tamamladı. Mücahitlik görevinden sonra Londra’da, Middle Temple, Inns of Courts, Hukuk Fakültesinden Barrister-At-Law payesiyle mezun oldu.

Devamı için

Dr. Mehmet Hilmi Güler

Mütevelli Heyet Üyesi

Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini ODTÜ’den aldı. ODTÜ ve Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültelerinde Malzeme ve İmal Usulleri dersleri verdi.

Devamı için

Dr. Ömer Kocaman

Mütevelli Heyet Üyesi

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü' nde tamamladı. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi’nde (MGIMO) Doktora derecesini aldı.

Devamı için

Ethem Sancak

Mütevelli Heyet Üyesi

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. 1981 yılında kurduğu Hedef Ecza Deposunu kısa sürede uluslararası marka haline getirerek 2001 yılında Alliance Boots ile stratejik ortaklık oluşturdu.

Devamı için

Cevdet Saral

Mütevelli Heyet Üyesi

Ankara Polis Koleji ve Polis Akademisi’nden mezun olduktan sonra 1971 yılında Bilecik’te Komiser Yardımcısı olarak meslek hayatına başladı.

Devamı için

Çavlan Suerdem

Mütevelli Heyet Üyesi

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Diplomasi ve Dış İlişkiler Bölümünden ve İtalya’da NATO Savunma Kolejinden mezun oldu. Memuriyete 1971 yılında Türkiye Cumhuriyeti Dış Ekonomik İlişkiler Bakanlığında başladı.

Devamı için

Cenk Şemseddin

Mütevelli Heyet Üyesi

Lisans eğitimi University of Tulsa’da ve lisans üstü öğrenimini Johnson & Wales University‘de tamamladı. Muhasip, murakıp ve üst düzey yönetici olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde çalıştı.

Devamı için

Cavit Tuna

Mütevelli Heyeti Genel Sekreteri

İlk, orta ve lise tahsilini İzmir’de tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Üniversitede okurken gazeteciliğe başladı.

Devamı için